قالب وردپرس افزونه وردپرس

ممبران چیست؟ آشنایی با عملکرد ممبران تصفیه آب

ممبران چیست؟

ممبران-تصفیه-آب-چیست؟-آشنایی-با-عملکرد-ممبران
ممبران-تصفیه-آب-چیست؟-آشنایی-با-عملکرد-ممبران

ممبران (ممبرین ، membrane) از چندین لایه نازک یا ورقه های فیلم (thin film composite) که به هم فشرده شده و به طور مارپیچ دور یک لوله پلاستیکی پیچانده شده اند تشکیل شده است.

آشنایی با عملکرد ممبران تصفیه آب

مواد تشکیل دهنده ممبران از نوع مواد نیمه نفوذپذیر یا نیمه تراوا می باشند که مانع عبور آلودگی های شیمیایی و املاح نامطلوب و حتی ویروسها و باکتریها  می گردند بطوریکه ناخالصی ها از خروجی فاضلاب ممبران به بیرون هدایت می شوند و تنها آب از این غشاها عبور می نماید،غشای ممبران توانایی این را دارد که املاح نامناسب موجود در آب تا ابعاد 0.0001 میکرون را حذف نماید بدین صورت آبی پاک به دست می آید.

عملکرد غشای ممبرین جهت حذف املاح مضر تا ابعاد 0.001 میکرون از جمله مواد غیر آلی حل شده ، مواد آلی حل شده ، آلاینده های میکروبیولوژیکی از قبیل آندوتوکسین ها ، ویروس ها و باکتری ها و نیترات و نیتریت و فلزات سنگین مانند جیوه ، آرسنیک ، سرب  روی و… می باشد. ممبرین های با کیفیت بالا دارای استاندارد های NSF , ANSI بوده و املاح و مواد مضر را تا 98 % حذف می کند.

ممبران ها (ممبرین ، membrane ها) از چند لحاظ تقسیم بندی می گردند. انواع این تقسیم بندی ها بر مبنای ترکیب شیمیایی و ساختار فیزیکی ، اندازه حفره ممبران ، جنس و مدل ممبران ( ممبرین ) می باشد.

membrane-water-treatment-introduction
membrane-water-treatment-introduction

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *